Iso-Chi

Soru Sor  Grandmaster Dr. William Cheung tarafından yaratılan ISO CHI, günümüze kadar geliştirilmiş en etkili egzersiz yöntemidir. ISO CHI Çin kaynaklı Chi Kung teknikleriyle batı tipi izometrik egzersizi biraraya getirmektedir. Her türlü riskten arınmış ve sağılk-iyileşme açısından sonuçları hızlı ve kesin bir sistemdir.
Dr. William Cheung halen Wing Chun Kung Fu'nun Grand Master'ı ve Cheung's Meridian Therapy'nin (Cheung'un Meridyen Tedavisi - CMT) yaratıcısı ve baş eğitmenidir. Sağlık sisteminin standardizasyonu ve Türkiye'deki etkinliklerinde Prof.Dr. Bülent Menteş ile çalışmaktadır. Genel Iso-Chi egzersizleri WT dersleri öncesi 45 dakikalık seanslar halinde grup olarak yapılmaktadır.
 
 
 ISO CHI'nin bazı yararları;

•    Boyun, omuz, diz, bel-sırt ağrılarını, artrit ve eklem ağrılarının,
•    Özellikle migren olmak üzere tüm başağrılarının,
•    Omurga-disk sorunlarının süratle iyileşmesine katkı sağlar.
•    Kilo problemi,
•    Böbrek, karaciğer bozuklukları,
•    Kalp problemlerinin süratle iyileşmesine katkı sağlar.
•    Allerjik bozuklukların düzenlenmesinde yardımcıdır.
•    Halsizlik, enerji azlığı ve uyku bozukluklarına ciddi katkı sağlar.
•    Güçlü anti-aging (yaşlanmaya karşı) etkilere sahiptir.
 
GRANDMASTER DR. WILLIAM CHEUNG, ISO-CHI VE CHEUNG’UN MERİDYEN TEDAVİSİ (CMT) SİSTEMİ

       Adını, Uzakdoğu savaş ve savunma sanatlarından Wing Chun Kung Fu ile dünyaya duyuran Dr. Cheung, bu sanatı sinemaya taşıyan efsanevi dövüş ustası Bruce Lee’nin de hocasıdır. Bruce Lee hocası Grandmaster Cheung için “dünyanın gelmiş geçmiş en büyük dövüş ustasıdır”  demiş, Cheung’u tanıyanlar da kendisinin “ustaların ustası” olduğunu teyid etmişlerdir.  Onun gücüne ve hareketlerindeki uçarı hızına atfen yapılan tanımlamalardan biri de şudur: “Beş tonluk tüy!” Dünyada, çeşitli dergilere 52 kez kapak olacak kadar ün yapmıştır.

       Ancak, Dr. Cheung’un insanlık için gerçek değeri sağlık alanındadır.  Dr. Cheung, aynı zamanda Çin Meridyen Terapisi’ni zirveye taşıyan bir şahsiyet olup, ünlü iş adamları, sporcular, sanatçılar ve üst düzey devlet adamlarına özel sağlık danışmanlığı yapmaktadır.  Bunlar arasında, sinema dünyasının ünlü şöhretleri Roger Downey Jr., ve Keenu Reeves ile Amerikan Futbolunun ünlü ismi Chike sayılabilir. Kendisinde 500’den fazla şifalı otlarla yapılan iksir, krem ve ilaç formülü vardır. Sporda sakatlanmalar için geliştirdiği bir krem, aynı zamanda romatizmal ağrılar, yanıkların yanısıra cildi yenileştirici ve gençleştirici özelliklere sahiptir. Amerika’nın ünlü hastahane ve üniversitelerinde Çin Meridyen tedavisi hakkında seminerler ve konferanslar vermektedir.

       ISO-CHI egzersizlerinde izometrik kurallar ile Chi kavramını birleştirmiş, modern insanın kolaylıkla yararlanacağı sağlık egzersizlerini  insanlığın hizmetine sunmuştur. ISO-CHI egzersizleri kolaylıkla öğrenilebilen, uygulanabilen, hem fitness hem sağlık alanında son derecede yararlı, keyif veren egzersizlerdir. Muhtemelen ISO-CHI önümüzdeki yıllarda üzerinde en fazla konuşulan ve öğrenilip uygulanan egzersizlerin başında yer alacaktır.
ISO-CHI egzersizleri aslında Cheung’un Meridyen Tedavisi (Cheung’s Meridian Therapy – CMT) olarak adlandırılan bir sistemin yalnız bir parçasıdır. Bu sistem içerisinde insanlara/hastalara kronobioloji (yaşamsal aktivitelerin doğru zamanlarda gerçekleştirilmesi), sağlıklı diet ilkeleri, doğru nefes alma ve nefes egzersizleri, ISO-CHI genel egzersizleri, chi-meditasyonu ve kişinin risk faktörleri / sorunları ya da hastalıkları doğrultusunda kişiye özel meridyen tedavisi uygulamaları (Cheung’un meridyen masajı, baskı noktalarına masaj, meridyen germesi), bazı özel bitkisellerin kullanılması gibi çok sayıda unsur yer almaktadır.
Grandmaster Cheung, tümü akademisyen, doktor ve eğitimcilerden oluşan yakın öğrencileri ile CMT sisteminin dokumentasyonu ve eğitim formatının düzenlenmesi yönünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz,
Bildiğini bilmeyeni uyandırınız,
Bilmediğini bilene öğretiniz,
Bilmediğini bilmeyenden kaçınız.
                                        Konfüçyüs

HİÇ HASTALANMAMAK VE MUTLAK SAĞLIK MÜMKÜN MÜ ?

* Bir taraftan şehir hayatının stresi, kirli hava, su ve sağlıksız yiyecekler
* Bir taraftan koruyucu hekimliği gözardı eden, ilaç tedavilerine odaklanmış, ticarileşmiş bir tıp anlayışı/uygulaması
* Diğer taraftan öğrenilmesi/düzenli uygulanması zor, zahmetli, pahalı ve/veya etkileri marjinal kalan bazı öğretiler ya da sportif faaliyetler

İHTİYACINIZ OLAN NEDİR?

* ZİHNİNİZİ VE BEDENİNİZİ ZORLAMAYAN,
* İLK UYGULAMALARDAN BAŞLAYARAK OLUMLU ETKİLERİNİ HİSSEDECEĞİNİZ,
* GÜNLÜK YAŞAMINIZA ARA VERMEDEN SÜRDÜREBİLECEĞİNİZ ,
* KOLAY ÖĞRENECEĞİNİZ VE ÖĞRETEBİLECEĞİNİZ
* BİLİMSEL ESASLARA DAYALI
* BEDEN VE RUH SAĞLIĞINI ÜST DÜZEYE ÇIKARAN
* HEM KORUYAN HEM İYİLEŞTİREN
* KENDİ KENDİNİZE İDAME ETTİREBİLECEĞİNİZ
* GENÇ-YAŞLI, SPORCU-HASTA TÜM BİREYLERİ KAPSAYAN …… bir sistem

ISO-CHI … SPOR VE FELSEFENİN EN İLERİ BİRLEŞİMİ … BİR TARAFTAN BİR MASTER YA DA USTA BİR SPORCUYU GELİŞTİRMEK, PERFORMANSINI ARTIRMAK, SAKATLIKLARDAN KORUMAK YA DA İYİLEŞTİRMEK, DİĞER TARAFTAN HEMEN HER ÇEŞİT SAĞLIK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE KATKI SAĞLAMAK DOĞRULTUSUNDA EŞSİZ BİR SİSTEM …  GRANDMASTER DR. WİLLİAM CHEUNG’UN CHİ-KUNG VE ÇİN TIBBI İLKERİ TEMELİNDE KRİSTALİZE ETTİĞİ BİR YENİ ÖĞRETİ.


İletişim
Üniversite:
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Genel Cerrahi AD Öğretim Üyesi
7.kat Beşevler-Ankara

Hastane: 
Acıbadem Ankara
Turan Güneş Bulvarı 630.sokak No:6 Or-an,, Çankaya / Ankara (TRT Genel Müdürlüğü Karşısı), 06450 Ankara
Tel: 0 312 593 44 44
Fax: 0 312 593 44 64

Muayenehane: 
Oğuzlar Mh. 1375.Sok. 6/5 Balgat/Ankara
Tel: 0 312 466 30 20 
GSM: 0 533 602 50 98
Fax: 0 312 285 48 00


e-posta yolla
Üniversite:
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Genel Cerrahi AD Öğretim Üyesi
7.kat Beşevler-Ankara

Hastane: 
Acıbadem Ankara
Turan Güneş Bulvarı 630.sokak No:6 Or-an,, Çankaya / Ankara (TRT Genel Müdürlüğü Karşısı), 06450 Ankara
Tel: 0 312 593 44 44
Fax: 0 312 593 44 64

Muayenehane: 
Oğuzlar Mh. 1375.Sok. 6/5 Balgat/Ankara
Tel: 0 312 466 30 20 
GSM: 0 533 602 50 98 (sekreter cep)
Fax: 0 312 285 48 00
GSM: 0 532 446 15 22 (kişisel cep)

 

 

Dr. Bahadır Ege

Koru Hastanesi
Genel Cerrahi Bölümü
Oğuzlar Mah. 1377 Sok. No:21 Balgat, Ankara
Tel: 0312 287 97 97
 

« Geri