Dr. Bülent Menteş

Kasım 2000'de Genel Cerrahi Doçenti, Mart 2006'da profesör oldu. 1998'de Royal Liverpool University Hospital Colorectal Unit'de çalıştı.
Bu merkezde Dr. MJ Hershman ile kolorektal cerrahi ve pelvik taban cerrahisi ile ilgili ameliyatlara katıldı. Ameliyat günleri dışında da anal USG ve anorektal fizyoloji laboratuarında eğitildi.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD bünyesinde 2000 senesinde Proktoloji Ünitesi'ni kurdu ve halen konsültanı olarak çalışmakta. Yine 2000 senesinde Türkiye'de ilk olarak GÜ Hemşirelik Yüksek Okulu ortaklığı ile Stomaterapi Ünitesi'ni kurdu. Bugüne kadar yaklaşık 500 hastanın rehabilitasyonunu gerçekleştiren bu ünite, World Council of Enterostomal Therapists ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'de stoma hemşiresi yetiştirmekte yetkili kılınmış tek ünitedir. Bu ünitelerde çok sayıda kurs ve klinik araştırma düzenledi. 2005 senesinde bu ünitelere ek olarak Anorektal Nörofizyoloji Ünitesi'ni kurdu ve halen çalışmalarıma devam etmekte.

2007 senesinden bu yana Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği'nin resmi yayın organı olan Kolon ve Rektum Cerrahisi Dergisi'nin editörlüğünü yürütmektedir.

1997-2003 senelerinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin resmi yayını olan Gazi Medical Journal'da asistan editör olarak çalıştı. 2004 senesinden itibaren Akdeniz Koloproktoloji Derneği'nin resmi yayın organı olan Techniques in Coloproctology dergisinin Editorial Board'unda yer alıyor ve Amerikan Kolorektal Cerrahlar Derneği'nin resmi yayın organı olan Diseases of the Colon and Rectum Dergisinin 42 numaralı hakemi. Yayın aşamasında olanlarla birlikte 42 adet uluslar arası yayını oldu ve 1000 kadar citation aldı. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği üyesi ve The American Society of Colon and Rectal Surgeons üyesidir. En çok ziyaret edilen sağlık eğitim sitelerinden www.colo-proctology.com sitesinin editörü ve NIVA Sağlık Hizmetleri Ltd. Şirketinin direktörüdür.   

İki çocuğu var. Çin Tıbbı'nın bir dalı olan iso-chi sisteminin eğitmenidir. Ankara'da Elit Karate İhtisas Klubü'nün başkanıdır.

bmentes@gazi.edu.tr
bulentmentes@colo-proctology.com


« Geri